niedziela, 31 marca 2019

It is Easter


Scenariusz zajęć otwartych dla dzieci z ich rodzicami

Temat: It is Easter
Czas: 15- 20 minut  ( bez Arts and Crafts)
Grupa wiekowa: 3-4 latki

Materiały:
- flashcards: króliczek wielkanocny, kurczaczek, jajka, koszyczek,
- przedmioty: dla każdego dziecka jajko, obręcze oraz ewentualnie kurczaczki
- inne: odtwarzacz CD, kleje

Piosenki:„Good morning”, „Bye bye good bye”, “ Easter Bunny”, “Sleeping bunny”
Linki do piosenki “Easter Bunny” : https://www.youtube.com/watch?v=CzYplxl_RAc
Link do piosenki Sleeping Bunnies: https://www.youtube.com/watch?v=E48VnTqEDec
Słownictwo: Easter bunny, Easter eggs, basket, chicks, Easter palm
Słownictwo do utrwalenia: head, knees, ear,
Cele operacyjne:
Dziecko:
- poznaje słownictwo związane z Wielkanocą
- powtarza słowa i naśladuje za nauczycielem ruchy zw. z daną rzeczą
- śpiewa piosenkę i inscenizuje ją ruchem
- bierze aktywny udział w zabawach ruchowych 

Metody pracy
Metoda TPR                 Audiolingwialna

Techniki
1.      Towarzyszące słuchaniu: wskazywanie obrazka , pantomima,
2.      Towarzyszące mówieniu: zgadywanka obrazkowa

Formy pracy:   Praca zbiorowa                Praca indywidualna

Przebieg zajęć:
1.      Introduction:
Powitanie wszystkich uczestników zajęć, zaśpiewanie piosenki na powitanie „Good Morning”

2.      Presentation:
Nauczyciel pokazuje obrazki wielkanocne a dzieci powtarzają za nauczycielem poszczególne słowa. Następnie pokazuje 1 obrazek i powtarza ponownie  jak się nazywa przedstawiona na nim rzecz, po czym podaje go dziecku z lewej strony. Dziecko które otrzymało obrazek powtarza dane słowo i przekazuje obrazek dalej aż do końca kółeczka by każde dziecko mogło dany obrazek trzymać w ręce i powiedzieć co to jest.

3.      Practice:
Piosenka - śpiewanie piosenki wraz z nauczycielem. Podczas piosenki nauczyciel na dane słowo pokazuje odpowiednie ruchy, które dzieci wykonują.

Easter Bunny hop hop hop  ( dzieci skaczą)
Make your ears go flop flop flop ( dzieci naśladują skapnięte uszka)
Hide your easter eggs around  ( dzieci udają że chowają jajka na ziemię)
in the grass and on the Grodnu
Easter bunny hop hop hop
Make your ears go flop flop flop

4.      Production
Zabawa nr 1
Nauczyciel rozdaje dzieciom obręcze. W każdym obręczu znajduje się jajko. Dzieci siedzą parami naprzeciwko siebie. Nauczyciel wypowiada słowa takie jak: head ( dzieci chwytają się za głowę) ears ( dzieci chwytają się za uszy) itd. Jednakże na hasło eggs dzieci szybko chwytają do ręki jajko, które znajduje się w środku koła. Kto pierwszy je weźmie ten wygrywa. Ten kto przegrał wykonuje głos kurczaka.
wersja nr 2 w obręczy znajduje się kilka lub wszystkie poznane słowa: np. eggs, basket, chick,

Zabawa ruchowa do piosenki „ Sleeping bunnies” – jako rozładowanie napięcia.
See the little bunnies sleeping till it’s nearly noon- dzieci kładą się na dywanie
Shall we wake them with a merry tune?
They`re so still, are they ill?
No! Wake up bunnies! 
( dzieci wstają z dywanu i skaczą)
Hop little bunnies, hop, hop, hop
Hop little bunnies, hop, hop, hop
Hop little bunnies, hop, hop, hop
Hop little bunnies, hop and stop

5.     Conclusion
Piosenka – dzieci na zakończenie śpiewają razem z nauczycielem piosenkę „Bye bye good bye”
                                                                                                                                                       
Part II Art. Craft
6.     Praca plastyczno - techniczna z rodzicami. Wykonanie przez dzieci i rodziców  palmy wielkanocnej z papieru
Flash cards


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz