Konspekt zajęć
otwartych z rodzicami
„Puchatkowy
wieczór edukacyjno – bajkowy”
„PSZCZOŁY I NIE
TYLKO”
Miejsce: ...........................
Data:....................
Autor
konspektu: A. Chudzik
Prowadzący:
....................
Cel główny:
·
Poszerzenie
wiedzy przyrodniczej dzieci w zakresie owadów poprzez wspólne zajęcia z rodzicami
Cele szczegółowe:
·
Rozbudzenie
zainteresowań u dzieci światem owadów: pszczoły, osy, szerszenie
·
Poszerzenie
wiadomości u dzieci oraz rodziców na temat wykorzystania środków
multimedialnych oraz literaury bajkowej w celach zdobywania informacji o
przyrodzie oraz świecie zwierząt
·
Kształtowanie
współpracy na poziomie rodzic – przedszkole poprzez angażowanie się w działania
przedszkola
·
Zaspokojenie
potrzeby zabawy dziecka z rodzicem poprzez wspólne gry i zabawy ruchowe
·
Rozwijanie
zainteresowań dzieci owadami poprzez oglądanie ich produktów
·
Kształtowanie
umiejętności rozpoznawania pszczoły, osy, szerszenia
·
Smakowanie
miodu
·
Poznawanie
produktów pszczelich: plastry miodu, pyłek kwiatowy, miód, wosk itp.
Materiały dydaktyczne i inne pomoce:
·
Poduszki
·
Tablica
interaktywna
·
Rolka
tapety – stworzenie kliszy filmowej
·
Pokaz
multimedialny (Pszczoły i nie tylko autorstwa A. Chudzik)
·
Obrazki
owadów
·
Bajka
„Film o pszczołach
·
Arkusze
szarego papieru z kolorowanką
·
Husta
animacyjna
·
Nowa
pasieka, plastry miodu, wosk pszczeli, pierzga, miód
PRZEBIEG
1.
Przywitanie
dzieci i rodziców
2.
Przedstawienie
celu spotkania oraz zaproponowanie stworzenia pracy plastycznej w formie kliszy
filmowej przez dziecko i jego rodzica
3.
Wprowadzenie
do tematyki zajęć poprzez oglądanie pokazu multimedialnego ukazującego wszelkie
informacje na temat owadów oraz rozmowy
na temat oglądanego pokazu
·
Jak
pszczołę od osy czy szerszenia
·
Pożywienie
owadów
·
pasieka
·
produkty
pszczele
·
gniazda
os, szerszeni
4.
Oglądanie
pasieki, plastrów miodu, wosku pszczelego, pierzgi pszczelej
5.
Smakowanie
miodu
6.
Oglądanie bajki „Film o pszczołach”
7.
Gry i zabawy ruchowe z rodzicami
·
„Oczko”
– dzieci siedzą na podłodze za nimi stoją rodzice. Jeden z uczestników, który
nie ma pary puszcza dowolnej osobie siedzącej na podłodze oczko, jeśli tej
osobie uda się uciec to osoba, która teraz została bez pary puszcza oczko.
·
Zabawa
muzyczno – ruchowa „Taniec Mai”
·
Zabawa
z chustą animacyjną „Omijam krople”
·
„Pszczele kalambury” – rysowanie elementów na
tablicy i odgadywanie co to jest
·
8.
Kolorowanie
wspólnej kolorowanki dużego formatu „Pszczoła ”
9.
Zakończenie
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz