Scenariusz
zajęć otwartych dla dzieci z ich rodzicami
Temat: It is Easter
Czas: 15- 20 minut (
bez Arts and Crafts)
Grupa
wiekowa: 3-4 latki
Materiały:
- flashcards: króliczek wielkanocny, kurczaczek,
jajka, koszyczek,
- przedmioty: dla
każdego dziecka jajko, obręcze oraz ewentualnie kurczaczki
- inne:
odtwarzacz CD, kleje
Piosenki:„Good
morning”, „Bye bye good bye”, “ Easter Bunny”, “Sleeping bunny”
Słownictwo:
Easter bunny, Easter eggs, basket, chicks, Easter palm
Słownictwo
do utrwalenia: head, knees, ear,
Cele operacyjne:
Dziecko:
- poznaje
słownictwo związane z Wielkanocą
- powtarza słowa i
naśladuje za nauczycielem ruchy zw. z daną rzeczą
- śpiewa piosenkę i
inscenizuje ją ruchem
- bierze aktywny
udział w zabawach ruchowych
Metody pracy
Metoda TPR Audiolingwialna
Techniki
1.
Towarzyszące
słuchaniu: wskazywanie obrazka , pantomima,
2.
Towarzyszące
mówieniu: zgadywanka obrazkowa
Formy pracy:
Praca
zbiorowa Praca
indywidualna
Przebieg zajęć:
1. Introduction:
Powitanie
wszystkich uczestników zajęć, zaśpiewanie piosenki na powitanie „Good Morning”
2. Presentation:
Nauczyciel
pokazuje obrazki wielkanocne a dzieci powtarzają za nauczycielem poszczególne
słowa. Następnie pokazuje 1 obrazek i powtarza ponownie jak się nazywa przedstawiona na nim rzecz, po
czym podaje go dziecku z lewej strony. Dziecko które otrzymało obrazek powtarza
dane słowo i przekazuje obrazek dalej aż do końca kółeczka by każde dziecko
mogło dany obrazek trzymać w ręce i powiedzieć co to jest.
3. Practice:
Piosenka
- śpiewanie piosenki wraz z nauczycielem. Podczas piosenki nauczyciel na dane
słowo pokazuje odpowiednie ruchy, które dzieci wykonują.
Easter
Bunny hop hop hop ( dzieci skaczą)
Make
your ears go flop flop flop ( dzieci naśladują skapnięte uszka)
Hide
your easter eggs around ( dzieci udają
że chowają jajka na ziemię)
in
the grass and on the Grodnu
Easter
bunny hop hop hop
Make
your ears go flop flop flop
4. Production
Zabawa nr 1
Nauczyciel
rozdaje dzieciom obręcze. W każdym obręczu znajduje się jajko. Dzieci siedzą
parami naprzeciwko siebie. Nauczyciel wypowiada słowa takie jak: head ( dzieci
chwytają się za głowę) ears ( dzieci chwytają się za uszy) itd. Jednakże na
hasło eggs dzieci szybko chwytają do ręki jajko, które znajduje się w środku
koła. Kto pierwszy je weźmie ten wygrywa. Ten kto przegrał wykonuje głos
kurczaka.
wersja nr 2 w obręczy znajduje się kilka lub wszystkie poznane słowa: np.
eggs, basket, chick,
Zabawa ruchowa do piosenki „ Sleeping bunnies” –
jako rozładowanie napięcia.
See
the little bunnies sleeping till it’s nearly noon- dzieci kładą się na dywanie
Shall we wake them with a merry tune?
They`re so still, are they ill?
No! Wake up bunnies! ( dzieci wstają z dywanu i skaczą)
Hop little bunnies, hop, hop, hop
Hop little bunnies, hop, hop, hop
Hop little bunnies, hop, hop, hop
Hop little bunnies, hop and stop
Shall we wake them with a merry tune?
They`re so still, are they ill?
No! Wake up bunnies! ( dzieci wstają z dywanu i skaczą)
Hop little bunnies, hop, hop, hop
Hop little bunnies, hop, hop, hop
Hop little bunnies, hop, hop, hop
Hop little bunnies, hop and stop
5.
Conclusion
Piosenka – dzieci na zakończenie
śpiewają razem z nauczycielem piosenkę „Bye bye good bye”
Part II Art.
Craft
6. Praca plastyczno
- techniczna z rodzicami. Wykonanie przez dzieci i rodziców palmy wielkanocnej z papieru
Flash
cards
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz