Scenariusz zajęć
Data: 25.11.2019
Czas: 15-
20 minut
Temat: Let`s play with Teddy
(
Uroczystość z okazji Dnia Misia – projekt “Mały miś w świecie
wielkiej literatury”)
Grupa wiekowa: 3- 4 latki
Słownictwo wprowadzone: Bear, ball, doll, plane
Polecenia stawiane przez nauczyciela: “Where is …” , “My Teddy bear has”
Słownictwo utrwalane: eyes, ears, boys, girls
Cele operacyjne: Dziecko:
· poznaje
słownictwo związane z zabawkami
· utrwalenie nazw
części ciała itwarzy,
· zapoznanie z
piosenką ”Where is my Toy?
Metody pracy: TPR , Audiolingwialna
Techniki
Towarzyszące słuchaniu: odkrywanie obrazka
( plastra), pantomima
Towarzyszące mówieniu: rozpoznawanie
dźwięków
Formy pracy: Praca
zbiorowa Praca
indywidualna
Środki dydaktyczne:
maskotka misia, Magic box,
Flashcards z piosenki : Where is my Toy? (piłka,
lalka, miś, samolot),
Piosenki:
· „Chugga, Chugga „ I Love Boo - wprowadzenie do
zajęć tworzenie koła
·
„Hello” – powitanie
·
„Bye bye good bye” -
pożegnanie
·
”Teddy bear, Teddy bear” – ćw.
Ruchowe
·
“Where is my toy” – zapoznanie z
piosenką
· “My Teddy Bear has”- ćw. utrwalające nazwy części ciała
Przebieg zajęć:
1. Introduction:
1. Powitanka.
a)
Zajęcia rozpoczyna zabawa muzyczna
orientacyjno-porządkowa służąca stworzeniu koła (piosenka z płyty I Love Boo
A.:Chugga, Chugga). Nauczyciel odgrywa z dziećmi treść utworu „Chugga, chugga,
choo-choo-choo!”
A trian, a train, choo, choo, choo,
Chugga, chugga, choo-choo-choo!
Make a circle, choo, choo, choo
Round and round, round and
round.
Choo, choo, choo! Choo, choo, choo!
Chugga, chugga, choo-choo-choo!
Up, up, up, up, up,up!
Up, up, up, up, up,up!
Down, down, down, down, down, down!
Down, down, down, down, down, down!
Let’s sit down, Let’s sit down!
b) Powitanie
wszystkich uczestników zajęć, zaśpiewanie piosenki na powitanie „Hello”
Dzieci stoją i śpiewają piosenkę na
powitanie: Hello! (piosenka z płyty I Love BooA
lub Hello z Cheeky Monkey ) Nauczyciel odgrywa treść piosenki ruchem, dzieci za
nim powtarzają.
Hello to You! Shee-bee-dee-bee-doo
Nice to see you-ooh!
Shee-bee-dee-bee-doo
2. Presentation:
1, 2, 3... What can it be? – przed zajęciami nauczyciel chowa do pudełka
pluszowego misia. Podczas zajęć pokazuje dzieciom ”Magic box” i daje im znać,
że coś znajduje się w środku. Mówi np. Hmm... What can it
be? Or, Ooo what a heavy box!
Następnie zachęca dzieci do
wypowiedzenia rymowanki:1, 2, 3, what can it be?
Po wypowiedzeniu rymowanki
nauczyciel mówi:Let’s open the Magic box!
Nauczyciel wyjmuje z pudełka
pluszowego misia oklejonego plastrami. Następnie mówi:
Look! It’s
a teddy bear. Please say hello to my
teddy bear
Powtarza kilkukrotnie z
dziećmi: Hello teddy bear!
Nauczyciel mówi: Teddy
Bear what’s your name?
Miś odpowiada: My
name is Ben
Dzieci odpowiadają: Hello
Ben!
My Teddy Bear Super
Simple Song. – utrwalenie nazw części ciała
Nauczyciel wyjaśnia dzieciom, że Ben
ma dla nich zagadkę, dlatego ma zaklejone różne części
ciała. Przypomina także, które części są zaklejone poprzez ich
wypowiedzenie i wskazanie po czym informuje o przygotowanej piosence podczas,
której nauczyciel będzie wybierał po 1 dziecku, które będzie odklejało
poszczególne plasterki wg. słów, które usłyszy w piosence ( np. eyes
– oczy) . Zadaniem pozostałych dzieci jest powtórzenie słówek części ciała z
piosenki oraz aktywne uczestnictwo poprzez naśladowanie ruchów nauczyciela
My teddy bear has two eyes, two
eyes, two eyes.
My teddy bear has two eyes. I love my teddy bear.
My teddy bear has two eyes. I love my teddy bear.
My teddy bear has one nose, one
nose, one nose.
My teddy bear has one nose. I love my teddy bear.
My teddy bear has one nose. I love my teddy bear.
My teddy bear has two ears, two
ears, two ears.
My teddy bear has two ears. I love my teddy bear.
My teddy bear has two ears. I love my teddy bear.
Zapoznanie i osłuchanie się z
piosenką Where’s my Toy?
Nauczyciel informuje dzieci, że Ben
chciał im pokazać pewną zabawę ale zapomniał jakie zabawki w nich wystąpiły i
prosi aby dzieci pomogły mu je nazwać.
Nauczyciel pokazuje flashcards:
ball, bear, doll, plane - dzieci powtarzają za nauczycielem dane
słowa. Po czym następuje zabawa muzyczno – ruchowa z nowym słownictwem.
Zabawa ruchowo-muzyczna do
piosenki Where’s my Toy
Nauczyciel wybiera kilkoro dzici,
którym daje opaski na głowę – pełnią one rolę zabawek i stoją w stali w
odpowiednim miejscu. Nauczyciel odtwarza nagranie piosenki Where’s my
Toy?, Dzieci podczas nagrania swobodnie poruszają się po sali, kiedy
usłyszą wskazane słówko szybko biegną do dziecka, które jest daną
zabawką i naśladują ją.
Jeśli dzieci nie są zmęczone –
dodatkowa zabawa ruchowo – naśladowcza „Teddy Bear”
Teddy
Bear Teddy Bear Turn around
Teddy
Bear Teddy Bear Touch the ground
Teddy
Bear Teddy Bear Reach up high
Teddy
Bear Teddy Bear Touch the sky
Reach
way up! Good job.
Teddy
Bear Teddy Bear Find your nose
Teddy
Bear Teddy Bear Touch your toes
Teddy
Bear Teddy Bear Touch your knees
Teddy
Bear Teddy Bear Sit down please
Teddy
Bear Teddy Bear Sit down please
3. Conclusion
Piosenka – dzieci na zakończenie
śpiewają razem z nauczycielem piosenkę „Bye bye ”
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz