sobota, 29 grudnia 2018

Scenariusze zajęć z jęz. angielskiego

    Scenariusz zajęć nr 1  

Data: ....................
Prowadzący: Agnieszka Chudzik
Temat:  House
Czas: 15- 20 minut
Grupa wiekowa: 4 latki

Materiały:
- flashcards:  house, roof, wall, window, door  
- przedmioty: duży domek z kartonu, małe domki stworzone z rolek po papierze toaletowym dla każdego dziecka
- inne: odtwarzacz CD, obrazki okien i drzwi dla każdego dziecka, kleje

Piosenki:„Hello”, „Bye bye good bye”, “House song”
Słownictwo: roof, wall, window, door 
Cele operacyjne:
Dziecko:
- poznaje słownictwo związane z częściami domu
- powtarza słowa i naśladuje za nauczycielem ruchy zw. z daną rzeczą
- śpiewa piosenkę i inscenizuje ją ruchem
- nakleja odpowiednią część domu w odp. miejsce zgodnie z usłyszanym słowem od nauczyciela  

Metody pracy:
Metoda TPR
Audiolingwialna
Metoda naturalna

Techniki
1.      Towarzyszące słuchaniu: dopasowywaniu obrazka , pantomima,
2.      Towarzyszące mówieniu: zgadywanka obrazkowa
Formy pracy:   Praca zbiorowa                Praca indywidualna

Przebieg zajęć:
1.      Introduction:
Powitanie wszystkich uczestników zajęć, zaśpiewanie piosenki na powitanie „Hello”

2.      Presentation:
Nauczyciel pokazuje obrazki części domu a dzieci powtarzają za nauczycielem poszczególne słowa. Następnie pokazuje duży dom z kartonu wskazując poszczególne części domu  po czym pokazuje dzieciom ruchy, jakie będą wykonywały za nauczycielem  gdy usłyszą poszczególną część domu.

3.       Practice:
Piosenka - śpiewanie piosenki wraz z nauczycielem. Podczas piosenki nauczyciel na dane słowo pokazuje część domu a następnie pokazuje ruchy, który dzieci naśladują.

4.      Production – przypomnienie poznanego słownictwa
Zabawa nr 1
Nauczyciel rozdaje dzieciom domki z rolek po papierze toaletowym  (bez okien i drzwi). Następnie prosi dzieci aby każde wzieło do ręki obrazek który leży na środku dywanu. Najpierw nauczyciel take a widow – dzieci biorą „window” i przyklejają w odp. miejsce. Podobnie ze słowem „door”.
Po przyklejeniu części domu dzieci powtarzają jeszcze co przykleiły na domek po czym maluszki tworzą wystawę ze swoich domków

5.      Conclusion
Piosenka – dzieci na zakończenie śpiewają razem z nauczycielem piosenkę „Bye bye good bye”
                                                                                                                                                      




Scenariusz zajęć nr 2 
Data: 11.01.2019
Prowadzący: Agnieszka Chudzik
Temat:  Snowman 
Czas25 minut ( z kolorowanką)
Grupa wiekowa: 3 latki

Materiały:
- flashcards:  snowball, snowman, snowman family, snow, snowflakes
- przedmioty:  kartki papieru na którym narysowane są kule śniegowe, kartki papieru do gniecenia
- inne: odtwarzacz CD, packi na muchy

Piosenki:„Hello”, „Bye bye good bye”, “Snowflakes”
Słownictwo:  snowflakes, snow, snowball, snowman
Cele operacyjne:
Dziecko:
- poznaje słownictwo zw. z zimą
- utrwala słówka zw. z częściami ciała oraz warzywami
- powtarza słowa i naśladuje za nauczycielem ruchy
- śpiewa piosenkę i inscenizuje ją ruchem
 rozpoznaje słowa wypowiedziane przez nauczyciela i wskazuje je

Metody pracy:
Metoda TPR    Audiolingwialna    Metoda naturalna      Met. Aktywizacyjna: gra językowa

Techniki
1.      Towarzyszące słuchaniu: dopasowywaniu obrazka , pantomima,
2.      Towarzyszące mówieniu: zgadywanka obrazkowa

Formy pracy:   Praca zbiorowa                Praca indywidualna

Przebieg zajęć:
1.      Introduction:
Powitanie wszystkich uczestników zajęć, zaśpiewanie piosenki na powitanie „Hello”

2.      Presentation:
Nauczyciel pokazuje obrazki zw. z zimą ( snow, snowflakes, snowman and snowball) dzieci powtarzają  słowa za nauczycielem.

3.       Practice:
Zabawa dydaktyczna z zapamiętywaniem słów snowball and snowman
Dzieci mają rozłożone na dywanie narysowane kule śniegowe ( koła). Nauczyciel prosi dzieci aby każde dziecko zrobiło kulę śniegową z papieru, które otrzymało wcześniej i położyło zgniecioną kulę na narysowaną kulę na papierze mówiąc „my snowball”. Dzieci wypełniają narysowane koła swoimi kulami śniegowymi. Po wypełnieniu koła nauczyciel pyta dzieci „Co to jest” ? Dzieci oglądają co powstało i odpowiadają (bałwan). Następnie nauczyciel pyta dzieci „ Czego brakuje bałwanowi”. Dzieci odpowiadają oczy i nosa. Nauczyciel zaprasza wybrane dzieci do przyklejenia bałwankowi nosa (przypominając sobie znane słówko carrot) oraz guzików i oczy ( przypominając sobie słowa guziki i oczy)

4.      Production – przypomnienie poznanego słownictwa
a)      Piosenka – Snowflakes. Dzieci zamieniają się w bałwanki i śpiewają piosenkę naśladując ruchy nauczyciela
b)     Gra językowa – nauczyciel rozkłada na dywanie obrazki: snow, snowflakes, snowman and snowball. Dzieciom natomiast rozdaje packi na muchy. Zabawa polega na tym, aby po usłyszeniu słowa wypowiadanego przez nauczyciela dziecko, jak najszybciej rozpoznało dany obrazek, wypowiedziało słowo i packą na muchy uderzyło w dany flashcard.

5.      Conclusion
Piosenka – dzieci na zakończenie śpiewają razem z nauczycielem piosenkę „Bye bye good bye”
Kolorowanka „What is missing” – Dzieci otrzymują kolorowankę z bałwankiem, któremu brakuje nosa i guziczków. Zadaniem dzieci jest przyklejenie nosa ( carrot) i guziczków ( buttons) a następnie pokoloranie bałwanka  
                                                                                                                                                       

Scenariusz zajęć jęz. angielskiego  nr 3
Data: 04.01.2019
Prowadzący: Agnieszka Chudzik
Temat:  Open and shut
Czas25 minut ( z kolorowanką)
Grupa wiekowa: 3 latki

Materiały:
- flashcards:  open, shut, big, small, please, no thank you, fast, slow, loud, quiet, peek- a - boo
- przedmioty:  piłka duża i mała, duży lizak, pacynka dinozaura „Dino”
- inne: odtwarzacz CD, duża skrzynka

Piosenki:„Hello”, „Bye bye good bye”, Open and shout”
Słownictwo: big, small, open, shut, please, thank you
Cele operacyjne:
Dziecko:
- poznaje słownictwo zw. z przeciwieństwami
- powtarza słowa i naśladuje za nauczycielem ruchy zw. z daną rzeczą
- śpiewa piosenkę i inscenizuje ją ruchem
- uważnie obserwuje czynności dinozaura oraz nauczyciela

Metody pracy:
Metoda TPR    Audiolingwialna    Metoda naturalna      Metoda oglądowa - aktywizacyjna: scenka

Techniki
1.      Towarzyszące słuchaniu: dopasowywaniu obrazka , pantomima,
2.      Towarzyszące mówieniu: zgadywanka obrazkowa
3.      Technika aktywizacyjna: scenka

Formy pracy:   Praca zbiorowa                Praca indywidualna

Przebieg zajęć:
1.      Introduction:
Powitanie wszystkich uczestników zajęć, zaśpiewanie piosenki na powitanie „Hello”

2.      Presentation:
Nauczyciel pokazuje obrazki zw. z przeciwieństwami, dzieci powtarzają  słowa za nauczycielem i naśladują ruchy wykonywane przez nauczyciela.  Następnie nauczyciel pokazuje duże pudło i zaprasza gościa „Dino” do zabawy.
Dzieci oglądają krótką scenę przedstawioną przez nauczyciela i Dino zw. z „open and shut” po czym
nauczyciel wyciąga przy pomocy „Dino”- różne rzeczy z pudła pytając dzieci co to jest i jakiego rozmiaru ( czy duże czy małe)? Dzieci mówią co to jest z pomocą nauczyciela.

3.       Practice:
Zabawa z Dino – nauczyciel bierze jeszcze raz do ręki przedmioty (piłki) i pyta dzieci
Czy dana piłka jest duża czy mała. ?
Piosenka - śpiewanie piosenki wraz z nauczycielem. Podczas piosenki nauczyciel na dane słowo pokazuje część domu a następnie pokazuje ruchy, który dzieci naśladują.

4.      Production – przypomnienie poznanego słownictwa
Zabawa – nauczyciel prosi aby dzieci pokazały „Dino”, która piłka jest mała a która duża. Następnie prosi inne dziecko aby pokazało „Dino” gdzie jest obrazek z otwartymi drzwiami oraz obrazek z słowem „proszę”.

5.      Conclusion
Piosenka – dzieci na zakończenie śpiewają razem z nauczycielem piosenkę „Bye bye good bye”
Kolorowanka przy stolikach – dzieci wybierają spośród 2 piłek małej i dużej – dużą, którą kolorują.


Scenariusz zajęć nr 4 
Scenariusz zajęć nr4


Data: 
Prowadzący: Agnieszka Chudzik
Temat:  Birthday Cake
Czas: 15- 20 minut
Grupa wiekowa: 3 latki
Materiały:
- flashcards:  birthday cake, ballons, candles, birthday hat, gift, guest, cookies, lollipops.
- przedmioty: skrzynka, tort zrobiony z rolek po papierze toaletowym, balony, czapki urodzinowe, duży lizak, Miś, orzechy włoskie dla każdego dziecka
- inne: odtwarzacz CD, akcesoria urodzinowe inne – dowolne, chusta animacyjna, kolorowanka “Czapka urodzinowa”

Piosenki:„Hello”, „Bye bye good bye”, “Happy birthday”
Słownictwo:
nowe: birthday cake, candles, birthday hat,  balloons, lollipop
zwroty: How old are You, I`m 3 years old
utrwalenie słów: one, two, three, teddy bear, green, yellow, red, blue, walnuts, cookies

Cele operacyjne:
Dziecko:
- poznaje słownictwo związane z elementami dekoracji urodzinowych  
- powtarza słowa i naśladuje za nauczycielem ruchy zw. z daną rzeczą
- po usłyszeniu słówka wskazuje palcem odp. obrazek
- uczestniczy w zabawie ruchowej

Metody pracy:
Audiolingwialna    Metoda TPR       Metoda naturalna      Metoda aktywizacyjna : Chusta animacyjna


 Techniki
1.      Towarzyszące słuchaniu: dopasowywaniu obrazka , pantomima,
2.      Towarzyszące mówieniu: zgadywanka obrazkowa

Formy pracy:   Praca zbiorowa                Praca indywidualna

Przebieg zajęć:
1.      Introduction:
Powitanie wszystkich uczestników zajęć siedzących na chuście animacyjnej, zaśpiewanie piosenki na powitanie „Hello”

2.      Presentation:
Nauczyciel informuje dzieci  o urodzinach Misia i pokazuje dzieciom przyniesione elementy dekoracyjne. Następnie wskazując każdą rzecz mówi, jak się ona nazywa. Dzieci powtarzają za nauczycielem prezentowane słowa  po angielsku ( tort, lizak, czapka urodzinowa, świeczki, balon)
Nauczyciel wkłada misiowi czapkę urodzinową po czym przedstawia dzieciom tort informując, że misiu bardzo lubi orzechowy tort dlatego każde dziecko wkłada do tarta po 1 orzechu.
Następnie nauczyciel pyta misia ile ma lat. Miś odpowiada ile ma lat a nauczycielka przekazuje dzieciom ile potrzebujemy świeczek na tort po czym zaprasza wybrane dziecko do tego aby wybrało odpowiednią ilość świeczek, wg. koloru powiedzianego przez nauczyciela. Dziecko wkłada świeczki na tort po czym nauczyciel zaprasza dzieci do świętowania

3.       Practice:
Piosenka - śpiewanie piosenki wraz z nauczycielem z użyciem chusty animacyjnej

Production – przypomnienie poznanego słownictwa
Zabawa nr 1
Nauczyciel wskazuje na tablicy poznane obrazki ( słownictwo) i zadaje pytania sprawdzające dzieciom – np. wskaż czapkę urodzinową. Po wskazaniu przez dziecko odp. słowa każde dziecko otrzymuje ciasteczko

4.      Conclusion
Piosenka – dzieci na zakończenie śpiewają razem z nauczycielem piosenkę „Bye bye good bye”

Kolorowanka – dzieci po zaśpiewaniu piosenki siadają do stołu i kolorują czapkę urodzinową 

                                                                                                               

 ( pomoc dydaktyczna własnego autorstwa - do środka tortu dzieci wrzucają orzechy - pokrywkę się otwiera)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz